Přeskočit na hlavní obsah

Vzdělání

V oboru stomatologie je celoživotní vzdělávání základním pilířem. Osobně zastávám názor, že v našem odvětví to vysokou školou zdaleka nekončí. Každý rok se objeví nové studie či přístroje, a zejména pak postupy, které je potřeba si nastudovat a brát na ně ve své praxi ohled. Proto se každý rok účastním velkého počtu zahraničních školení, workshopů a přednášek, abych tyto informace získal a posouval se tak dále. Průběžným vzděláváním v zubním lékařství zlepšuji své dovednosti a do své každodenní praxe zavádím nové postupy a metody.

Specializace

Estetika

Endodoncie

Protetika

Implantologie

Parodontologie

MUDr. Michal Bumbálek, Ph.D. ukončil studium medicíny v roce 2009 na Masarykově univerzitě v Brně.

Po studiích nejdříve následovala praxe v nemocnici u sv. Anny v Brně. Poté se pan doktor rozhodl využít své jazykové znalosti a přijal nabídnutou stáž do severní Itálie. Zde vykonával praxi jak v soukromém sektoru u MUDr. Třešňáka, tak i ve státním sektoru v Krankenhaus Bruneck - Sprengel Picolin. Již v Itálii se pan doktor Bumbálek rozhodl zaměřit na endodoncii.

V roce 2012 se vrátil zpět do Brna a založil své soukromé zubní centrum v Brně. V roce 2019 Stomatologické centrum zmodernizoval, rozšířil a přestěhoval na kliniku Durďákova 48, kde toto centrum sídlí dodnes.

Ve svém Stomatologickém centru nabízí MUDr. Michal Bumbálek, Ph.D. svým pacientům komplexní péči na vysoké profesionální úrovni, lidský přístup a bezbolestné ošetření. Za nejdůležitější disciplíny svého oboru považuje dentální hygienu a prevenci. Specializuje se zejména v estetice, mikroskopické endodoncii, protetické stomatologii a implantologii. Je členem několika odborných společností - České endodontické společnosti, Německé endodontické společnosti, ITI (International Team for Implantology), EAO (European Association for Osseointegration). Hovoří plynně anglicky a německy.

V roce 2023 získal osvědčení odbornosti v oboru parodontologie.

Praxe

Vlastní nestátní zdravotnické zařízení Onedent (od roku 2012)
Dlouhodobá stáž v Privátní praxi MUDr. Ivan Třešňák, Itálie, specializace na endodoncii, Krankenhaus Bruneck - Sprengel Picolin (2010 – 2012)
Univerzitní nemocnice U Sv. Anny Brno, Pekařská 53, oddělení záchovné stomatologie (2009 – 2010)
Člen České endodontické společnosti
Člen Německé endodontické společnosti
Člen ITI (International Team for Implantology)
Člen EAO (European Association for Osseointegration)

Publikace

Cyclic Fatigue of Dental NiTi Instruments after Plasma Nitriding.
Bumbalek, M., Joska, Z., Pokorny, Z., Sedlak, J., Majerik, J., Neumann, V., Klima, K., 2021.
Materials (Basel) 14, 2155. doi.org/10.3390/ma14092155. IF=3,623
Cox proportional ha-zard model and its application to data analysis of failure of endodontic equipment.
BENDOVÁ, Veronika, Michal BUMBALEK a Stanislav KATINA.
BIO-MEDICAL PAPERS-OLOMOUC. Olomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2017, Ne-uveden, č. 161, s. "S1"-"S11", 11 s. ISSN 1213-8118. IF=1,245
Survival Ana-lysis of Factors Influencing Cyclic Fatigue of Nickel-Titanium Endodontic Instruments.
Fišerová, E., Chvosteková, M., Bělašková, S., Bumbálek, M., Joska, Z., 2015.
Ad-vances in Materials Science and Engineering 2015, e189703. doi.org/10.1155/2015/189703. IF=1,726
Impact of bleaching gels on dental enamel microhardness and 3D surface roughness.
Tran, Q.D., Manas, K., Svoboda, E., Bumbálek, M., Joska, Z., 2012.
Chemicke Listy 106, s549–s550. IF=0,381 

Stomatologické centrum Onedent

Stomatologické centrum Onedent je zubní centrum poskytující komplexní dentální služby. Nachází se v nové budově na ulici Durďákova v Černých Polích nedaleko vily Tugendhat s vynikající dopravní dostupností a možností parkování.

MUDr. Michal Bumbálek, Ph.D. poskytuje kromě plně funkčně orientované léčby, také léčbu s důrazem na estetiku. V našem centru disponujeme i školící místností, kde pořádáme vlastní školící akce a stáže.

 

Nadcházející přednášky

Nejsou k dispozici žádné zprávy.